Aktualności

Jesteś tutaj: Akademia Ruchu Drogowego / Aktualności / Rodzinne przejażdżki. Resort (ponoć) rozważa poważną zmianę w systemie szkolenia

Rodzinne przejażdżki. Resort (ponoć) rozważa poważną zmianę w systemie szkolenia

Będzie można jeździć bez prawka! Nawet dwa lata! Byle tylko na prawym fotelu siedział doświadczony kierowca. Taką rewolucyjną zmianę rozważa Ministerstwo Infrastruktury. To dobry kierunek czy jazda bez trzymanki?

 

Szkolenie praktyczne pod nadzorem bliskiego członka rodziny to pomysł, który może namieszać w branży OSK i na skrzyżowaniach polskich miast. Rewolucja w przygotowywaniu przyszłych kierowców zakłada, że nowicjusze za kierownicą będą mogli kontynuować naukę po zakończeniu standardowego kursu, a przed egzaminem. Przez rok lub nawet dwa lata! Pod nadzorem rodzica lub opiekuna prawnego, który ma prawo jazdy od co najmniej pięciu lat. Taka liberalizacja przepisów byłaby niejako skopiowaniem modelu brytyjskiego, znanego również w innych europejskich krajach i USA.

 

Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ .

  • Zapisz się na Kurs

    Wybierz solidną szkołę jazdy i zapisz się na najbliższy kurs. U nas zajęcia praktyczne oraz teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowanych kierowców z dużym doświadczeniem.

  • Teorii ucz się w domu

    Nie masz czasu na wykłady? Jesteśmy elastyczni, dlatego swoim kursantom dajemy możliwość nauki teorii w domu, jest to świetnie rozwiązanie, które sprawdza się w dzisiejszym zabieganym świecie.

  • Zdaj egzamin za pierwszym razem

    Współpraca z najlepszymi gwarantuje świetny wynik egzaminu, u nas zdasz egzamin bez problemu, a co więcej staniesz się odpowiedzialnym kierowcą.

Galeria

Sprawdź jakimi pojazdami dysponujemy oraz w jakich salach wykładowych odbędą się zajęcia